TRKAČKI KLUB RUDAR

MURSKO SREDIŠĆE

Ove su žene istrčale više od 1100 kilometara za 24 sata!

Proteklu subotu 26.10.2019. u 10 sati ujutro, šesteročlana hrvatska ženska reprezentacija startala je utrku u francuskom Albiju, koju je trčala naredna 24 sata. Marija Vrajić, Veronika Jurišić, Martina Bezek, Antonija Orlić, Adrijana Šimić i Maja Bonačić u isto vrijeme dan kasnije, završile su svoj nastup na Svjetskom prvenstvu u trčanju na 24 sata.

Hrvatska, s jednim od rijetkih isključivo ženskih predstavništava na ovom, 13. SP-u, osvojila je ekipno osmo mjesto sa zbrojem od 1115,702 kilometra. Na kružnoj stazi dugoj 1400 metara, najviše krugova od naših djevojaka napravila je Marija Vrajić-Trošić te svojim debitantskim nastupom u ovoj disciplini postavila hrvatski rekord. S istrčanih 233,46 kilometara osvojila je 11. mjesto u pojedinačnom ženskom poretku.