Održano 1.kolo Lige Rudar 2023.

U subotu 18. ožujka održano je prvo kolo pete lige Rudar 2023. uz Šetnicu sv. Barbare pokraj rijeke Mure u Murskom Središću. Nastupilo je ukupno 82 natjecatelja na stazama dužine 3100 metara i 6000 metara. Lijepo, sunčano vrijeme poslužilo je trkačima i osiguralo odličnu atmosferu. Trkače je pozdravio i ligu otvorio gradonačelnik grada Mursko Središće Dražen Srpak i zaželio puno uspjeha i u narednim kolima lige Rudar.

U muškoj kategoriji na stazi od 6 km svoj osobni rekord postigao je Mario Sever (AK Međimurje) iz Štrigove, koji je s vremenom od 23:17 zauzeo 1. mjesto. Iza njega na cilj je utrčao Đorđe Šafarić (AK Međimurje) iz Vučetinca s vremenom od 23:41, a treće mjesto zauzeo je Dragutin Lepen (individ.) iz Miklavca s vremenom 24:37.

U ženskoj kategoriji,  Martina Bezek iz Murskog Središća također oborivši svoj osobni rekord s vremenom od 25:52 zauzela je 1. mjesto. Iza nje su bile Iris Jambrešić s vremenom 26:00 i Anja Jambrešić (26:57) iz Murskog Središća, članice TK-a Marathona 95.

Na kraćoj stazi od 3,1 km, u muškoj kategoriji prvo mjesyeezy shoes 49ers jersey air max 97 sale yeezy boost 350 nike air max 270 women’s sale florida state pro shops nike air max 270 women’s adidas yeezy boost 350 turtle dove yeezy sneakers yeezy boost 350 v2 black luvme human hair wigs yeezy foam runner cheap nike air max 90 futura luvme human hair wigs custom triathlon jersey to odnio je Jurica Tomac (AK Međimurje) iz Štrigove, s odličnim vremenom 9:45, koji je tako dostigao svoj osobni rekord i srušio rekord staze koji je do sada držao Mladen Ignac iz AK Međimurja (10:11) dok su iza njega bili Marko Podvez (indiv.) iz Dragoslavca s vremenom 11:30 i Dino Horvatić (individ.) iz Murskog Središća s vremenom od 12:07.

Na kraćoj stazi, u ženskoj kategoriji sestre Lea i Tena Marodi (AK Mursko Središće) iz Murskog Središća postigle su s izvrsnim rezultatima od 11:10 i 11:11 svoje osobne rekorde i zauzele 1. i 2. mjesto. Lea je također srušila aktualni rekord staze koji je do sada držala Ana Dobša iz AK Međimurja sa vremenom od 11:52.  Ujedno su zauzele uspješno 2. i 3. mjesto u ukupnom poretku na kraćoj stazi! Treće mjesto kod žena na kraćoj stazi pripalo je Marini Sanjković (TK Rudar) iz Murskog Središća s vremenom od 13:45.